Най-зловещите места в България са като извадени от филм на ужасите
Най-зловещите места в България занимават любителите на мистериите до ден днешен
Най-зловещите места в България от години занимават умовете на хората. В страната ни има няколко места, легендите за които все още са живи и които всяват страх у местните. Те са се сдобили със славата на призрачни и прокълнати местности, а хората, които са ги посещавали, се кълнат, че това е напълно заслужено. Вижте кои са най-зловещите места в България.

1. Село Шишенци – видинското село, в което живеят не повече от 120 души. Първата мистерия около мястото е, че над 80% от жителите са с небесно сини очи. Не това е страшното обаче. Местните не спират да разказват, че всяка вечер в селото им се чуват гласовете на мъже, жени и деца. Това се повтаря всяка вечер след 9 вечерта. Легендата разказва, че преди много години татари избили сватбари от селото и душите на загиналите мъже и жени все още не са намерили покой и бродят из селото.

2. Дяволският мост – познатият от филма „Време разделно“ мост се намира в близост до село Дядовци, което в момента е напълно изоставено. Хората от околните села разказват, че цялата местност е забулена в странни легенди и случки. Най-популярната, пряко свързана с моста, че за млада девойка, която искала да се хвърли от моста, за да се спаси от преследващите я турци. Като приближили обаче на турците им се привидял самият дявол и самите те се хвърлили във водата и загинали. А девойката оцеляла.

3. Седлото в Странджа – Ванга предсказала, че в това мистериозно място е погребана жена, която държи в ръцете си скиптър от извънземна материя. Пророчицата предупредила никой да не се опитва да открие заровеното, тъй като последствията щели да бъдат фатални. Според местните Людмила Живкова не я послушала и започнала да изследва мястото. Няколко месеца по-късно починала мистериозно, а смъртта й все още е загадка.
Чудеса.net
Защо Дяволският мост да е "зловещо " място.Няколко пъти съм ходила там и нямам такива представи,напротив – много красив мост и природа.Дали не е оправдание на някои,които не искат българската история.