Тези места са напълно реални, независимо от кошмарите, с които са свързани
Ако сте от хората със здрави нерви и ви е приятно, когато ви настръхват косите, следните няколко места по света може да ви заинтересуват.
Долината на птиците-камикадзе

Смразяващ феномен в стил Хичхок, се наблюдава през последните дни на лятото в долината Джатинга, щата Асам в Индия. От незапомнени времена, в някоя августовска нощ, към едноименното село прииждат ята птици, които като камикадзе, внезапно политат към земята и своята смърт. Местните смятат, че това е дар от боговете, събират ги и се угощават с тях.

Според учените, нещо в долината само през тези нощи привлича и подлудява пернатите, те губят пространствена ориентация и се забиват като камикадзе в земята, дори в огньовете, разпалени от хората. Още по-странно е, че на местните птици, то съвсем не влияе.
Островът на обесените кукли
За феновете на куклата- убиец Чъки, този остров може би е приятно място. Там, близо до мексиканската столица, има истинско гробище на кукли. Те обаче не са погребани в земята, а избесени по дърветата. Това е дело на Джулиан Барера, който веднъж намерил куклата на удавено момиченце и воден от суеверие, я закачил сред храстите. После започнал да влачи каквото му попадне и докато умре, избесил по дърветата стотици счупени кукли – без крака, ръце или глави. Казват, че смахнатият мексиканец общувал само с тях и текилата, докато придошлата река и не го отнесла. Сега островът с обесените кукли привлича само туристи със здрави нерви.
Привиденията на подземния квартал
Кварталът „Мери Кинг“ се намира в Единбург, Шотландия и се смята за място, обитавано от призраци. Те остават завинаги там, след чумната епидемия преди 4 столетия. Това място е било изолаторът за болните, изоставени да умрат в глухата уличка без изход. Черната чума убива стотици там и сред тях е момиченцето Ан. Днес кварталът Мери Кинг е под земята и в зловещия лабиринт на старите улички бродят само туристи и както казват, понякога призракът на Ан се закача с тях.
Смъртоносната ледена приказка

През зимата в планината Вашингтон в САЩ се смята за по-страшна дори от Хималаите. На върха на невзрачната по мащаби планина има обсерватория, където през 1934 г. регистрират световен рекорд за скорост на вятъра – 370 км. в час. Апокалиптичните картини от филмите за края на света, са бледо копие на снежните урагани, които всяка зима беснеят на това място.
Боян Петракиев
Чудеса.net