От древни времена хората знаят за силата на молитвите и добрите пожелания, а също така и за силата на заклинанията и проклятията. Чрез тях те отразявали своята добронамерена или злонамерена нагласа към себеподобните. “Добро утро!”, “На добър път!”, “Приятна работа!”, “Пожелавам ви успех!” са едни от най-употребяваните положителни изрази. “Да го погълне земята!”, “Без пукнат грош да остане!”, “Бял ден да не види!”, “От болести да не се отърве!” са също така с широка употреба, но в отрицателна насока. Това има своето обяснение.
Мислите на другите въздействат върху нас в много по-голяма степен, отколкото предполагаме. Те са като вещи, при това с много силно въздействие. Настойчивите ни мисли създават така на-реченото внушение. То може да бъде както самовнушение, така и атакуващо целенасочено внушение. Чрез силата на непосредствените мисловни вълни и колебания на нашия мозък, ние можем да оказваме мощно въздействие върху умовете на другите. Мисловните вълни, преднамерено насочени от нашия ум към друго лице могат да му въздействат и без неговото физическо присъствие близо до нас. Психическото въздействие може да бъде пряко и телепатично.
Чрез магически ритуали в определени часове и дни, с кадящи билки, подсилвани от емоционалната сила на определени вещи, символизиращи връзката между субекта и желанието, много хора влияят мощно и негативно от разстояние със слово и мисъл върху други нищо неподозиращи себеподобни.
МАГИЯТА Е НАЙ-СИЛНА ПРЕЗ НОЩТА
Обикновено те ползват нощните часове, когато човек спи е и по-податлив на външни внушения. Така те му натрапват своето послание за раздяла, за любов, за болест. Събуждайки се, подсъзнанието на жертвата е захранено с предчувствието, че ще претърпи провал, раздяла, болест. Пострадалият не е в състояние да се самоконтролира и лекарските предписания не могат да изчистят подсъзнанието му.
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА БАЕНЕТО КАТО МЕТОД ЗА ВЪЗДЕЙСТВИЕ И ИЗЦЕЛЕНИЕ НА ДУХА, ПСИХИКАТА, ПОДСЪЗНАНИЕТО?
Значението на баенето е “шепна тайнствени думи за излекуване, за премахване на болка”. Използването му има относително въздействие. То може да бъде използвано както за положително, така и за отрицателно влияние. Освен това може да бъде изключително кратко като текст, когато се използва за отстраняване на слаби отрицателни влияния, известни като “уроки”. А може да бъде и много дълго, когато е за отстраняване на тежки психически разстройства и силни отрицателни енергии. Магическите влияния се основават на закона на атакуващото внушение и затова са най-ефикасното средство за противодействие.
Стандартната медицина много добре познава силата на внушението като лечебно средство, а също и като изключително вредно влияние. Традиционната медицина е стигнала до хипнозата, но подценява много по-силния и влиятелен метод “баенето”, при който не е задължително въвеждането на пациента в сънливо състояние, за да му се въздейства.
ВНУШЕНИЕТО Е “ВТЪЛПЯВАНЕ НА ОПРЕДЕЛЕНА МИСЪЛ В МОЗЪКА НА ДРУГ ЧОВЕК”.
А какво е самовнушението? Това е “загнездена определена мисъл от самите нас към самите нас.” Няма по-подходящ метод на въздействие върху подсъзнанието на човека, а от там и на неговата нервна система от баенето. При процедурите на баяне срещу магически влияния, впили се в подсъзнанието и организма на човека, повтарянето се прави многократно /според болестта/ и непрекъснато, а не разпокъсано, както при религиозните молитви.
КАКВИ СА ПОСЛЕДИЦИТЕ ОТ ПСИХОЛОГИЧЕСКИЯ СТРЕС?
В резултат на физическия или психологически стрес надбъбречната жлеза на човека започва да отделя голямо количество глюкокортикоидни хормони. Тези хормони повишават енергийното равнище на мускулите и временно прекъсват дейности като растежа, които не са от значение в конкретния момент. В случай на хроничен психологически стрес, тези хормони, които иначе са от жизнена важност, могат да причинят заболявания като високо кръвно налягане, затлъстяване, ерозия на костите и стомашна язва.
Стресът и депресията, определяни като болести на нашето време, не само, предизвикват психологическа вреда, но и се проявяват в множество болести. Най-често срещаните проблеми, дължащи се на стреса и депресията, са някои форми на умствени заболявания, наркомания, безсъние, кожни, стомашни смущения и такива свързани с кръвното налягане, мигрени, редица костни заболявания, нарушения във функцията на бъбреците, дихателни затруднения, алергии, инфаркти и мозъчни кръвоизливи. Разбира се, стресът и депресията не са единствените причини за това, но научно е доказано, че източниците на тези проблеми обикновено са психологически.
Стресът, който причинява толкова много болести, е състояние на душевна тревога породена от чувство за страх, несигурност, превъзбуда, тревога и други напрежения, които нарушават телесното равновесие. Когато хората станат жертва на стреса, тяхното тяло реагира и подава сигнал за тревога. Така в тялото започват различни биохимични реакции: нивото на адреналина в кръвта се покачва; изразходването на енергия и телесните реакции достигат своите максимални равнища; захарта, холестеролът и мастните киселини се утаяват в кръвта; кръвното налягане се покачва и пулсът се ускорява. Когато бъде изпратена глюкоза до мозъка, нивата на холестерола се покачват, а това означава опасност за тялото. Покачването на нивото на холестерола води до поява на диабет, сърдечни заболявания, високо кръвно налягане, рак, язва, дихателни заболявания, екземи и псориазис.
ЕДНА ОТ НАЙ-ПАГУБНИТЕ ПОСЛЕДИЦИ НА СТРЕСА Е ИНСУЛТЪТ.
Проучванията показват, че агресивните, нервните, загрижените, нетърпеливите, съпернически и неприятелски настроените, сприхавите хора са много по-склонни към сърдечни удари, отколкото тези, които нямат подобни склонности. Причината за това е, че извънредното стимулиране на симпатичната нервна система, започнато от хипоталамуса, също предизвиква извънредно отделяне на инсулин и следователно натрупването му в кръвта. А нито един от факторите, които водят до коронарно сърдечно заболяване, не играе толкова решителна и пагубна роля, както инсулинът в кръвта.
Съществува връзка и между стреса и имунната система. Психологическият стрес оказва сериозно влияние върху имунната система и води до нейното увреждане. Когато е изложен на стрес, мозъкът повишава производството на кортизол/катаболен хормон/ в тялото, който отслабва имунната система. Казано по друг начин, между мозъка, имунната система и хормоните съществува директна връзка.
С една дума, стресът уврежда естественото равновесие на човешкото същество. Постоянното излагане на това анормално условие уврежда телесното здраве и води до много смущения. Магическите или така наречените “изкуствени болести” са на психологическа основа. Те се появяват без очевидни причини, без физически увреждания и поразяват често нервната система.
“Психо”