Много скоро ще променим отношението си към базисната дуалност живот-смърт, казва Ваклуш Толев, който тези дни щеше да навърши 94.
На 7 януари се навършиха 94 години от рождението на духовния учител и лидер на Общество “Път на Мъдростта” Ваклуш Толев.
Можете да видите повече подробности по темата ТУК В: Последното интервю на Ваклуш Толев.
Преди да напусне земния ни свят (27.11. 2013 г.), много често разясняваше най-важните идеи, заложени в Учението на Мъдростта, което завеща на своите последователи, а и на раждащия се нов свят.
Но до тяхното пълно осмисляне ще се стигне постепенно с помощта на събудената вътрешна отговорност в човека, чрез изкореняване на невежеството, което сега е ръководеща сила и чийто ужас е по-страшен от престъплението. Чрез придобиването на едно ново познание, можещо да бъде постигнато само с интуиция и прозрение.
Бъдещият човек, според него, ще бъде “еволюиращ бог”, служещ на Целостта, която идва от Причинния свят. А до нея няма да се стига нито по пътя на ума, нито по пътя на сърцето, а чрез сливане с другия в теб, с който сте едно цяло, чрез т.н. Алтер-его.
Този процес той изразява като:
“сливане с Мировия Закон на Еволюцията, като капка в океана на Всемирното развитие, а не лична бисерна капка на собствения си цвят”.
Тази промяна, напомня Ваклуш, ще настъпи с извършващия се сега процес на вътрешна духовна пробуда. Чрез започващите епохални промени, свързани дори и с биологията на човека, водещи до формиране на ново съзнание.
Ще се промени човешката ДНК, казва той, ще изчезнат, и кръвните групи, ще отпаднат някои засега неизменни наши нужди, като храненето в днешния му вид, като съня, като безразсъдното хабене на половата енергия.
Ще се промени и отношението ни към базисната дуалност живот-смърт. За това особено много ще помогне преодоляването на страха, който е формула за обезбожаване и обезчовечаване. А също и преодоляването на съмнението, което е:
„гробарят, а само преходността има гроб, Духът гроб няма.“
Така и смъртта ще бъде осъзната като добродетел, тъй като тя е вратата към безсмъртието.
Лияна Фероли