Съществуват истории за зловещи научни експерименти, които могат да вледенят кръвта дори и най-хладнокръвните
Хибридът на Иванов
През далечната 1927 г. Йосиф Висарионович Сталин възлага на известния по това време учен Иля Иванов задачата да създаде хуманоидни същества, които да бъдат използвани за военните нужди на СССР. Същества, които да притежават забележителни физически характеристики, издръжливост на болка и не особено претенциозни към храната си.

Съществуват истории за зловещи научни експерименти, които могат да вледенят кръвта дори и най-хладнокръвните
За целта Иванов заминава за един изследователски център в Киндия, Нова Гвинея, където се провеждат експерименти с животински клетки и опити за изкуствено оплождане. Всичките му научни опити обаче се оказват пълен провал, след което той се завръща в родината си, а впоследствие е изпратен в трудов лагер и няколко години след това умира.
Експерименти на Лендис
През 1924 г. Карни Лендис – студент последна година по психология в в Университета на Минесота, решава да проведе експеримент, който да покаже дали едни и същи емоции предизвикват еднакви лицеви гримаси по лицата на хората.
Лендис избира няколко свои състуденти, по чиито лица рисува тънки линии, чрез които по-лесно да следи движенията на мускулите им, след което им поднася различни неприятни дразнители – отблъскващи аромати, порнографски снимки, потапяне на ръцете в кофа с жаби и най-ужасяващото – обезглавяване на плъх.
Получените резултата показват, че хората изразяват емоциите, използвайки различни гримаси, жестове и изражения, без да съществува някаква универсална връзка между тях.
Живата глава на Брухоненко
През 20-те години на XX в. съветският медик Сергей Брухоненко създава т.нар. автожектор – машина, възпроизвеждаща дейността на сърцето и белите дробове, с която успява да поддържа жива една отрязана кучешка глава. Последната реагира на движение, светлина и храна, предизвиквайки истинска сензация на Третия конгрес на физиолозите през 1928 г., на който е показана в серия от любопитни експерименти.