Индийски лекари смятат, че са открили най-дългата извънматочна бременност в историята на световната медицина досега, след като извадиха от тялото на жена скелет на дете, престоял в тялото ѝ в продължение на почти четири десетилетия
Джиоти Кумар от щата Мадхя Прадеш в Централна Индия, превърнала се в пример за най-дългата извънматочна бременност в историята на световната медицина, забременява през далечната 1978 г., когато е 24-годишна. Тогава лекарите предупреждават бъдещата майка, че съществува реална опасност бебето да не оживее, тъй като се развива извън утробата ѝ.

Индийски лекари смятат, че са открили най-дългата извънматочна бременност в историята на световната медицина
Ужасена от идеята за операция, Джиоти незабавно напуска болницата и се обръща за помощ към една малка клиника, където след неколкоседмично лечение ѝ помагат да се справи с болката, прилагайки възможностите на съвременната медицина.
38 години по-късно обаче индийката изненадващо започва да изпитва постоянни и много силни болки в областта на корема, което в крайна смята я принуждава да се обърне за помощ към медицинската клиника на Института по медицински науки в град Нагпур, където е незабавно подложена на спешна операция, чрез която от корема ѝ е изваден скелетът на починалото ѝ преди четири десетилетия дете.
Впоследствие се изяснява, че в световната медицина има описан само един аналогичен случай с някаква белгийка, съхранявала в тялото си останките на своето неродено дете в продължение на 18 години.