Не става дума за прословутите чипове за бездомните кучета, след време и хората ще бъдат чипирани
Параноята от чипирането се засилва след новите изобретения на учените и тоталното вграждане на чипове във всичко. На чипиране се подлагат освен бездомните кучета, също и новородените деца, мъртвите в гробищата, книгите в библиотеките, хавлиите в хотела, кравите във фермата, мръвките в супера, дори и чорапите в къщи. Според изтекли данни, в Индия, Филипините и Бразилия вече имплантират чипове на деца.
Може да се каже, че мрачните прогнози на най-откачените привърженици на теориите за световната конспирация, ще се сбъднат утре.
Първо от чипирането ще си изпатят библиотекарите. Те стават просто излишни, когато всичко в старите библиотеки бъде подредено и проследено автоматично от компютър!
В Дания се въвежда нова система за регистрация, която успешно е изпробвана в гробищните паркове. Там специални RFID чипове в гроба съхраняват цялата информация за починалите и се чете с обикновен смартфон, съобщава BBC.
Чипирането на домашните животни върви с ускорени темпове почти във всички страни. Дори в Азербайджан масово се въвеждат такива чипове, под претекст, да се предотврати разпространяването на болести по животните, а изгубено животно така лесно би могло да се открие.
Проблемът на мъжете с вечно изгубения втори чорап е решен веднъж завинаги, според швейцарски изобретатели. Вграденият чип идентифицира веднага мястото, като подава сигнал директно към мобилния телефон на загубеняка.
Списание Science обяви за създаване на електроника, която се разтваря във вода. Имплантирани в тялото на човека такива чипове ще дават постоянна картина за здравословното състояния, а когато накрая им свършат ресурса, просто ще се разтварят без следа.
В Канада вече са създадени чипове, с размери по-малки от монета, които носят цял комплекс от микрокамера, сензори и лекарство, с размерите на малко хапче. Те ще може да изследват организма и да дозират лекарствата в точно определеното място и време. А дали само това може да правят?
В Израел вече работи система, която превръща родилния дом в секретен обект. Ако кодът на бебето и този на възрастния не съвпаднат, сирената на изхода надава вой. Вече грешки са изключени, радват се докторите – никой с умисъл или неволно не може да вземе чуждо бебе.
Чиповете в хавлиите и кърпите в големите хотели издържат до 300 пранета в пералня! Според хотелиери, около една пета от гостите „забравят“ в куфарите я кърпа, я хавлия. Вложените в чипове средства са много по-малко от стойността на откраднатото.
Масовото въвеждане на чипове, освен явното удобство, дава възможност за тотален контрол и следене, така че след време няма да може човек да остане насаме дори и в тоалетната.
Боян Петракиев
бyтoн зa cпoдeлянe