Вижте колко печели Огнян Донев от нашите хапчета!
Скандалът около „Софарма” заради спекулативни цени на българските лекарства продължава да се разраства. Разследване на Моника Гаджанова от ТВ7 стигна до констатацията, че фармацевтичният бос Огнян Донев печели 100 милиона евро годишно от пазарните игри.
Разследването разкри как се правят тези пари, пише frognews. Наяве излязоха добре укривани тайни като работата с офшорки и подставени лица. Според Донев „Софарма” държи само 5.7% от пазара на лекарства у нас. 39 процента от търговската дейност на фармацевтичния бос обаче минавала през фирмата „Делта сейлс”, практикуваща в страната с единствен софийски офис. Преди време данъчните се опитали да блокират схемата чрез съда, но на следваща инстанция забраните били отменени. Сега се оказва, че в момента Донев държал в ръцете си 70% от вноса и търговията с лекарства.
Бизнесът с лекарства е в пипалата на истински октопод, който контролира цялата верига – производство, дистрибуция, аптеки и болници, твърдят телевизионерите. Огромен брой здравни заведения са длъжници на Донев, който е на практика монополен доставчик на лекарства и консумативи.
Осветяването на схемите предизвика смут и кадрови трусове в Здравната каса и ведомството на министър Стефан Константинов. Здравният министър е критикуван за това, че държи в тайна от обществеността дълговете на болниците към „Софарма”. Опоненти на властта прогнозират скорошна оставка на д-р Константинов и обобщават, че цялата мръсна схема си е човешка направия – а не природно явление или чудодейно стечение на обстоятелства.
Марта Савова



















АЛЧНИ БОКЛУЦИ-пенсионерите умират като мухи, защото мижавата им пенсия не стига за нищо, но такива като тоя какво ги боли за народа. Още по-жалкото е, че са много такива, като тоя, на които трябва да им се потърси сметка на чий гръб забогатяват с милиони. Долна безскрупулна мафия.