Земетресение с магнитуд 4,2 по Рихтер

Етикети: , , , , , , ,

Новият трус е усетен тази сутрин, той е със сила 4,2 по Рихтер, огнището му е на дълбочина 28 км

Ново земетресение с мощност 4,2 по скалата на Рихтер уплаши жителите на Италия.

Ново земетресение разтресе Италия

Ново земетресение разтресе Италия

Трусът е бил усетен тази сутрин много рано. Най-силно е регистриран в източната част на Апенинския полуостров, разкриха тревожната новина местните медии, цитирани от БЛИЦ.

Епицентърът на земетресението е бил на дълбочина от 28 километра. Усетен е на 15 километра в северна посока от населеното място Матината в областта Апулия, стана ясно от съобщение на Американската геологическа служба.

По данни на местните медии, няма информация за нанесени големи материални щети или за взети жертви и пострадали хора.

България живо следи сеизмологичната обстановка в Италия. Помним, че само два дни преди разрушителното и убийствено земетресение, което беше регистрирано на територията на България на 22 май 2012 г. с магнитуд 5,9 по скалата на Рихтер, Ботушът беше разлюлян от сходен по мощност трус.

Всички се надяваме да няма повече разрушителни размествания на земните пластове, които да нанесат подобни тежки щети на домовете на цяла една община, какъвто е случаят с Перник. Жителите на града и на околните села все още не могат да превъзмогнат ужаса на мощното земетресение, което ги остави без покрив над главите и с множество щети по оцелелите им домове.

Коментари чрез Facebook

коментара

Чудеса.NET препоръчва:

Вашият коментар

Вашият email адрес няма да бъде публикуван Задължителните полета са отбелязани с *

Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Уведомявай ме за последващи коментари по имейлаl. Вие също така можете да се абонирате, без да коментирате.